"Pandemia okaże się niczym wobec nadchodzącego kryzysu klimatycznego" - uważa nasz gość profesor Piotr Rzymski, biolog medyczny i środowiskowy. W samym koronawirusie Sars-Cov-2 stwierdzono już setki zmian,
W OPINII
Co wiemy o nowych mutacjach wirusa? Nasz gość: prof. Piotr Rzymski
Tuż przed Bożym Narodzeniem powiało paniką, bo w Wielkiej Brytanii pojawiła się mutacja koronawirusa, który w tej wersji jest dużo bardziej zaraźliwy od obecnego z nami od roku.
Krzysztof Materna: czuję dyskomfort, ale w tej "aferze" nie ma mojej winy
"W tej sprawie mam pewien dyskomfort. Wyszło tak, jak wyszło, ale po prostu nie ma w tym mojej winy" - mówi o tzw. aferze szczepionkowej nasz gość Krzysztof Materna, dyrektor artystyczny teatru Bagatela.
Edyta Kruk: Zielone ściany miasta. Każdy może przyłożyć do tego rękę
Zielone, porośnięte roślinnością ściany są niezastąpione w miastach, gdzie na małych, mocno zabetonowanych przestrzeniach nie ma miejsca na drzewa i trawniki.
Krzysztof Piasecki: Niemcy wdmuchują nam wirusa!
Poprzedni felieton był pierwszym w Nowym Roku. Mało tego, był to setny tekst napisany na stronę Life in Kraków. Ten jest sto pierwszy. Musi być istotny. Zawrę w nim niespotykane informacje.
Prof. Lewicki: Trump przekroczył granicę... Świat widziany z Krakowa
Nie będzie usunięcia Trumpa z urzędu, a za cztery lata urzędujący prezydent USA nie jest bez szans w walce o ponowną elekcję. Mimo faktu, że w Waszyngtonie doszło do ataku na Kongres, a cztery osoby zginęły.
Małgorzata Jantos: o prawa kobiet trzeba walczyć
Radni mają zdecydować, które rondo w Krakowie będzie nosiło nazwę Ronda Praw Kobiet. Radna Małgorzata Jantos przypomina jak o swe prawa walczyły kobiety w Krakowie.
Prof. Flis: Sytuacja rządzących nie jest tak zła, żeby opozycja nie była w stanie im podarować zwycięstwa
Rozmowa z socjologiem polityki prof. Jarosławem Flisem o pandemicznym kryzysie i aferze szczepionkowej, walkach wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, przyszłości Strajku Kobiet i opozycji w 2021 roku.
M. Szostkiewicz: decyzja Jędraszewskiego, to kolejny smutny znak czasu
Abp Jędraszewski najpierw zamurował papieskie okno na Franciszkańskiej, teraz wypowiedział lokal redakcji Tygodnika Powszechnego. Znak czasów.
Konserwatywny Kraków przyjazny LGBT. Jak to działa?
Podczas gdy niektóre polskie gminy podpisały deklaracje walki z „ideologią LGBT”, to w Krakowie wręcz przeciwnie.
Krzysztof Piasecki: Nie będę się stresować przez najbliższe dwa miesiące!
Jest Nowy Rok. Zazwyczaj to czas na podsumowania. Inaczej mówiąc rachunek sumienia. I pokuta. Pokutą okazują się postanowienia noworoczne.
Ks. Szostek: Episkopat powinien wyraźnie zachęcić do szczepienia
Oświadczenie ekspertów Episkopatu Polski w sprawie szczepionki na COVID jest zbyt rozwlekłe i zawiera elementy nie potwierdzone naukowo - ocenia w rozmowie z Life in Kraków ks. prof. Andrzej Szostek
Kościół a szczepionka: moralne wątpliwości katolików uzasadnione?
Czy katolicy słusznie mają moralne wątpliwości co do przyjmowania szczepionki na COVID? Porozmawiamy o tym z naszym gościem księdzem profesorem Andrzejem Szostkiem, filozofem i etykiem,
Krzysztof Piasecki śpiewająco o pasterzach, kwarantannie i księdzu z Torunia
W pierwszy dzień świąt pozwalam sobie przesłać Państwu tekst pastorałki, którą napisałem.
Prof. Pyrć: działania niepożądane szczepionki są niczym wobec skutków COVID
"Szczepionka na COVID powstała w rekordowym tempie, ale wszystko wskazuje na to, że otrzymujemy produkt skuteczny i bezpieczny" - podkreśla w rozmowie z Life in Kraków prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wątpliwości i pytania w sprawie szczepionki na COVID
Szczepionka na COVID-19 już jest, ale Polacy się z niej jakoś szczególnie nie cieszą. Rząd robi szybką i nachalną kampanię promującą to szczepienie, a ludzie mnożą pytania i wątpliwości,