Nowa wystawa w ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu pogłębia spojrzenie na pozornie dobrze już znany dorobek artystki. Przedstawia go z nowej perspektywy prezentując jej dzieła w przestrzeniach wawelskiego wzgórza.
W WOLNYM CZASIE
„Tulipanowa polanka” już teraz może zachwycić. Tworzą „małą Holandię”
Na krańcach zachodniej Małopolski, nieopodal Oświęcimia jest takie miejsce, gdzie możemy poczuć się jak w Holandii w okresie kwitnienia tulipanów.
Misteria Paschalia: jeden z najważniejszych europejskich festiwali muzyki dawnej
Startuje 22. edycja Festiwalu Misteria Paschalia, jednego z najważniejszych europejskich festiwali muzyki dawnej.
Widok na dziedziniec zewnętrzny Zamku na Wawelu już nigdy nie będzie taki sam
Widok z tarasu Małej Baszty na dziedziniec zewnętrzny Zamku Królewskiego na Wawelu już nigdy nie będzie taki sam. Wszystko za sprawą znajdującej się w baszcie niezwykłej wystawy zatytułowanej „Miasteczko wawelskie”.
Zaproszenie do najlepszych krakowskich restauracji. Specjalny konkurs!
Wiosenna edycja RestaurantWeekⓇ trwa do 17 kwietnia, warto więc już teraz zarezerwować miejsce i menu w jednej z kilkuset festiwalowych restauracji.
Urlop w Tatrach – idealny pomysł na wczasy
Mieszkańcy Krakowa, którzy właśnie planują swój letni urlop, mają to szczęście, że jedne z najpiękniejszych w całej Europie gór znajdują się praktycznie na wyciągnięcie ich ręki! T
Największe święto gier planszowych w Polsce, świetna zabawa w Krakowie
Już 21-23 marca 2025 roku EXPO Kraków ponownie zamieni się w tętniące życiem centrum zabawy i rozrywki! Wszystko za sprawą 3. Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame.
Zamek Królewski na Wawelu wprowadza ciche godziny
Zamek Królewski na Wawelu wprowadza Ciche Godziny, czyli specjalny czas dla wszystkich wrażliwych na bodźce sensoryczne. “Chcemy stworzyć przestrzeń dla osób w spektrum autyzmu".
Nowy skarb w Zamku Królewskim na Wawelu, wylicytowany na aukcji Christie's w Paryżu
Ponad półmetrowy puchar trafił do kolekcji Skarbca Koronnego w Zamku Królewskim na Wawelu. Nowy nabytek podarowała muzeum donatorka – Krystyna Piórkowska.
Twórczy proces, w wyniku którego powstają unikatowe lampy. Wystawa w Krakowie
Ona szuka elementów swojej kolekcji na strychach, w piwnicach, targach staroci i w internecie. On czerpie inspiracje ze świata przyrody w połączeniu z biologią, fizyką oraz nowymi technologiami.
Najcenniejsza polska kolekcja sztuki. Jak trafiła do Krakowa?
Była grabiona, ewakuowana, przenoszona, rozproszona i pozbawiona stałego lokum. Wbrew wszystkiemu udało się jej utrzymać status najcenniejszej kolekcji muzealnej w Polsce.
Kultowy Feniks: protesty konserwatorów i pierwszy w Krakowie striptiz
Możesz bawić się co weekend na Rynku, a nie wiedzieć o istnieniu tego miejsca. Jego budowa wywołała olbrzymie protesty środowiska konserwatorskiego. Niektórzy dziwią się, że w ogóle jeszcze działa. Jak wygląda dzisiaj?
Byliście w tym miejscu? Naprawdę wyjątkowe krakowskie muzeum
Pierwsi goście zwiedzili ekspozycję muzealną w Collegium Maius 6 maja 1964 roku. Byli oprowadzeni przez samego twórcę Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i pomysłodawcę jego aranżacji prof. Karola Estreichera młodszego.
Słowiańska tysiącletnia tradycja. Tym razem „Chrobry przejmuje Kraków”
Wczesnośredniowieczna osada pełna aktywności i barwnych postaci, słowiańskie obrzędy i wielka bitwa – wszystko to czekało na żądnych przygód gości święta Rękawki na kopcu Krakusa.
Organizatorzy odpustu Emaus: zabierzcie gotówkę, uważajcie na portfele
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Emaus w odświeżonej, przywracającej rękodzielnicze tradycje, formule. Jarmark odpustowy Emaus raz jeszcze wyjątkowo odbędzie się wyjątkowo przy Błoniach
Wkrótce Ogród Doświadczeń znów się otworzy, nowy fascynujący sezon
W środę, 23 kwietnia, Ogród Doświadczeń otworzy się po zimie i zacznie 18. sezon, pełen, jak zapewniają jego opiekunowie, inspirujących doświadczeń, naukowych eksperymentów i rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.