W lutym krakowianie będą mogli zobaczyć 10 propozycji “ławeczki zakochanych”, zrobionej z kłódek - symboli miłości, zdjętych z kładki o. Bernatka i zdecydować, który projekt zostanie zrealizowany.
W MIEŚCIE
Abp Jędraszewski: „Gdyby nie spowiedź, dzieci żyłyby w stanie permanentnego zła”
– Gdyby nie spowiedź dzieci, żyłyby w stanie permanentnego zła – mówił abp Marek Jędraszewski do katechetów w czasie tradycyjnego świątecznego spotkania w Domu Arcybiskupów Krakowskich.
Krakowscy urzędnicy tłumaczą dlaczego doszło do wycinki drzew w Lesie Łęgowskim
Urzędnicy Zarządu Zieleni Miejskiej tłumaczą, że trzeba wyciąć jesiony w Lesie Łęgowskim, porażone przez grzyb. Przeznaczone do wycięcia drzewa rosną w pobliżu ścieżek i dróg leśnych, uczęszczanych przez mieszkańców.
W Krakowie budują siedzibę nowego muzeum. Oprócz budynku specjalny tunel
Postępuję budowa Muzeum KL Plaszow Trwa szalowanie stropu pod piętro budynku Memoriału, w którym będą znajdować się biura pracowników KL Plaszów.
Najnowszy ranking liceów i techników. Które miejsce V LO i Technikum Łączności?
Do pierwszej dziesiątki rankingu liceów ogólnokształcących trafiło krakowskie V LO im. Augusta Witkowskiego, zajmujące drugie miejsce. Kolejna szkoła z Krakowa, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, zajęła 12 miejsce.
Wyburzanie znanego krakowskiego biurowca. Aktywiści chcieli go wpisać na listę zabytków
Rozpoczęto wyburzanie Energoprojektu przy ulicy Mazowieckiej 21 w Krakowie. Ma tu zostać wybudowany blok mieszkalny.
Krakowscy naukowcy ustalili największą głębię w Dunajcu w Pieninach. Co za pomiar!
Naukowcy z Politechniki Krakowskiej ustalili, że na odcinku od Sromowiec Niżnych do Szczawnicy Dunajec jest najgłębszy w miejscu znanym jako Skok Janosika.
Za przejazd tym mostem pobierano opłaty. Nazywano go Czwartym Mostem
Najstarszą obecnie przeprawę na Wiśle w Krakowie, most Piłsudskiego otwierano 19 stycznia 1933. Za korzystanie z niego pobierano opłaty, by zrekompensować koszty budowy.
Ten park staje się częścią kluczowego korytarza przewietrzającego Kraków
Kolejny etap budowy parku Woźniców w Czyżynach został ukończony. Park ma ponad 19 hektarów, łączy największe i najważniejsze tereny zielone na północnym wschodzie Krakowa - Łąki Nowohuckie i Park Lotników.
Bezpłatna komunikacja miejska w Krakowie dla wolontariuszy WOŚP
„WOŚP mamy we krwi” to hasło zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem, 26 stycznia, orkiestra zagra dla pacjentów oddziałów onkologii i hematologii.
Niezwykłe odkrycie w opactwie w Tyńcu. “Są świadkami gotyckiej przebudowy"
Konserwatorzy zabytków odnaleźli malowidła z XV wieku w krużgankach opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Polichromie przedstawiają pannę na niedźwiedziu, ornamenty roślinne i gałęziowe, kartusze i wzory geometryczne.
Kraków będzie chronił wyjątkowego pająka. Występuje tylko w czterech miejscach w Polsce
Kraków ma nowy użytek ekologiczny, ustanowiony, żeby chronić pająka, gryziela zachodniego. Gryziele zachodnie zamieszkują tylko cztery miejsca w Polsce.
Innowacyjny autobus wodorowy na ulicach Krakowa. Duże zainteresowanie
Mieszkańcy Krakowa mogą podróżować kolejnym autobusem wodorowym, który zaczyna testować MPK w Krakowie. Tym razem jest to pojazd Nesobus, którego w Krakowie jeszcze nie było - zapowiada MPK.
Blokowisko Ruczaj: na dachu zrobił sobie elektrownię
Prywatne elektrownie słoneczne kojarzyły mi się dotychczas z ekologicznymi gospodarstwami rolnymi, schroniskami w górach i domami jednorodzinnymi na wsiach. W każdym razie, na pewno nie z Ruczajem.
Komunikacja miejska w Krakowie w czasie ferii, będą zmiany
Zarząd Transportu Publicznego informuje, że podczas szkolnych ferii zimowych potrzeby przewozowe są mniejsze, dlatego wybrane linie tramwajowe i autobusowe będą kursować według zmienionych, specjalnych rozkładów jazdy.
Krakowski satelita poleciał na orbitę, pierwszy w pełni stworzony przez studentów
Na orbitę poleciał najmniejszy polski satelita HYPE, opracowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, działających w ramach Koła Naukowego SatLab AGH