W Polsce bowiem demonizuje się seksualność. Dlatego mężczyźni boją się pójść do lekarza i opowiedzieć o problemach związanych z erekcją, żeby dowiedzieć się, jakie są możliwości leczenia.
Wszczepili pacjentowi implant penisa. Pierwsza taka operacja w Małopolsce
W Małopolsce to pierwszy taki zabieg, wykonany przed kilkoma dniami. Wszczepienie częściowej protezy prącia jest szansą dla mężczyzn, którzy z jakiegoś powodu nie mogą inaczej rozwiązać problemu braku erekcji.
Tak w Krakowie jeszcze nie operowano raka. Szansa dla pacjentów
To nie jest błahy zabieg, ale operacja najbardziej stresogenna dla pacjenta. Jej przebieg i późniejsza rehabilitacja są bardzo obciążające. Wykorzystanie robota chirurgicznego da Vinci diametralnie to zmienia.
Boimy się badań, a to bardzo podstępny nowotwór. W Krakowie operują go przy użyciu robota
Temu nowotworowi sprzyjają między innymi papierosy, alkohol, duża ilość mięsa i tłuszczów zwierzęcych, brak ruchu i błonnika w diecie oraz dziedziczenie w rodzinie. To rak jelita grubego. Rozwija się długo i bezobjawowo.
Operacje prostaty ze wsparciem robota dostępne w Krakowie. Da Vinci w akcji.
To obecnie najbardziej zaawansowana metoda operacji chirurgicznych z użyciem robota. Między innymi z sukcesem stosuje się ją w Szpitalu na Klinach Krakowie w operowaniu nowotworów prostaty.
Ważne dla mężczyzn: w Krakowie robot pomaga wygrać z tym nowotworem
Jest wielkości orzecha włoskiego czy kasztana. Gdy działa prawidłowo, mężczyźni nie zwracają na niego uwagi. Ale z wiekiem gruczoł krokowy może przysporzyć problemów zdrowotnych. Najpoważniejszym jest rak prostaty
Bezpłatne zabiegi przy użyciu robota da Vinci. Szansa dla chorych na raka
Nie każdego stać na komercyjne zabiegi ginekologiczne przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci, bo to koszt około 40 tysięcy złotych. Tymczasem w krakowskim Szpitalu na Klinach można je teraz wykonać za darmo.
Prof. Waligóra: szczepionka to nie eksperyment. „Przywileje dla zaszczepionych są zasadne"
„Zielony paszport” czy też „paszport szczepionkowy” wzbudza wiele emocji. Komisja Europejska już zapowiedziała jego wprowadzenie od początku czerwca. Przeciwnicy szczepienia się na COVID-19 mówią o dyskryminacji.
Prof. Pyrć: natura może nam zrobić kawał, wirus chce przetrwać
Wszyscy mamy już dosyć pandemii, chcemy wyjść z domu i zacząć żyć jak kiedyś. Ilość zakażeń i zgonów maleje. Wkrótce zostaną zniesione obostrzenia. Czy jednak za progiem nie czai się kolejne niebezpieczeństwo?
Dr Serednicki: musieliśmy obniżyć standardy intensywnej terapii
"Chodzi o to, by każdy pacjent miał zapewnioną jakąkolwiek pomoc, bo lepsza taka pomoc niż żadna" - tłumaczy dr Wojciech Serednicki
Dr Lidia Stopyra: COVID coraz groźniejszy dla dzieci. Wszystkie miejsca zajęte
Na ten oddział trafiają dzieci nie tylko z Krakowa, ale i z całej Małopolski. Miejsc jest 30. Czy karetki z małymi pacjentami chorymi na COVID-19 będą jeździć od szpitala do szpitala w poszukiwaniu wolnego łóżka?
Dr Paweł Grzesiowski: strategia samego lockdownu nic nie da
To, co się działo w ostatni weekend w Zakopanem to, zdaniem naszego eksperta doktora Pawła Grzesiowskiego, odreagowanie lockdownu. Można było te reakcje przewidzieć i się na nie przygotować, zamiast szarpać się z ludźmi.
Prof. Piotr Rzymski: od pandemii gorszy będzie kryzys klimatyczny
"Pandemia okaże się niczym wobec nadchodzącego kryzysu klimatycznego" - uważa nasz gość profesor Piotr Rzymski, biolog medyczny i środowiskowy. W samym koronawirusie Sars-Cov-2 stwierdzono już setki zmian,
Prof. Pyrć: działania niepożądane szczepionki są niczym wobec skutków COVID
"Szczepionka na COVID powstała w rekordowym tempie, ale wszystko wskazuje na to, że otrzymujemy produkt skuteczny i bezpieczny" - podkreśla w rozmowie z Life in Kraków prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Waligóra: szczepionka na COVID zapisze się w historii nauki
"Nie spodziewałem się, że szczepionka na COVID-19 pojawi się tak szybko" - przyznaje w rozmowie z Life in Kraków prof. Marcin Waligóra z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Prof. Kłęk: z powodu pandemii śmiertelność na nowotwory wzrośnie o 30 procent
W ciągu najbliższych lat śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie w granicach 30% - ocenia w rozmowie z Life in Kraków prof. Stanisław Kłęk z Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie.