Jest wielkości orzecha włoskiego czy kasztana. Gdy działa prawidłowo, mężczyźni nie zwracają na niego uwagi. Ale z wiekiem gruczoł krokowy może przysporzyć problemów zdrowotnych. Najpoważniejszym jest rak prostaty
Bezpłatne zabiegi przy użyciu robota da Vinci. Szansa dla chorych na raka
Nie każdego stać na komercyjne zabiegi ginekologiczne przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci, bo to koszt około 40 tysięcy złotych. Tymczasem w krakowskim Szpitalu na Klinach można je teraz wykonać za darmo.
Prof. Waligóra: szczepionka to nie eksperyment. „Przywileje dla zaszczepionych są zasadne"
„Zielony paszport” czy też „paszport szczepionkowy” wzbudza wiele emocji. Komisja Europejska już zapowiedziała jego wprowadzenie od początku czerwca. Przeciwnicy szczepienia się na COVID-19 mówią o dyskryminacji.
Prof. Pyrć: natura może nam zrobić kawał, wirus chce przetrwać
Wszyscy mamy już dosyć pandemii, chcemy wyjść z domu i zacząć żyć jak kiedyś. Ilość zakażeń i zgonów maleje. Wkrótce zostaną zniesione obostrzenia. Czy jednak za progiem nie czai się kolejne niebezpieczeństwo?
Dr Serednicki: musieliśmy obniżyć standardy intensywnej terapii
"Chodzi o to, by każdy pacjent miał zapewnioną jakąkolwiek pomoc, bo lepsza taka pomoc niż żadna" - tłumaczy dr Wojciech Serednicki
Dr Lidia Stopyra: COVID coraz groźniejszy dla dzieci. Wszystkie miejsca zajęte
Na ten oddział trafiają dzieci nie tylko z Krakowa, ale i z całej Małopolski. Miejsc jest 30. Czy karetki z małymi pacjentami chorymi na COVID-19 będą jeździć od szpitala do szpitala w poszukiwaniu wolnego łóżka?
Dr Paweł Grzesiowski: strategia samego lockdownu nic nie da
To, co się działo w ostatni weekend w Zakopanem to, zdaniem naszego eksperta doktora Pawła Grzesiowskiego, odreagowanie lockdownu. Można było te reakcje przewidzieć i się na nie przygotować, zamiast szarpać się z ludźmi.
Prof. Piotr Rzymski: od pandemii gorszy będzie kryzys klimatyczny
"Pandemia okaże się niczym wobec nadchodzącego kryzysu klimatycznego" - uważa nasz gość profesor Piotr Rzymski, biolog medyczny i środowiskowy. W samym koronawirusie Sars-Cov-2 stwierdzono już setki zmian,
Prof. Pyrć: działania niepożądane szczepionki są niczym wobec skutków COVID
"Szczepionka na COVID powstała w rekordowym tempie, ale wszystko wskazuje na to, że otrzymujemy produkt skuteczny i bezpieczny" - podkreśla w rozmowie z Life in Kraków prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Waligóra: szczepionka na COVID zapisze się w historii nauki
"Nie spodziewałem się, że szczepionka na COVID-19 pojawi się tak szybko" - przyznaje w rozmowie z Life in Kraków prof. Marcin Waligóra z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Prof. Kłęk: z powodu pandemii śmiertelność na nowotwory wzrośnie o 30 procent
W ciągu najbliższych lat śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie w granicach 30% - ocenia w rozmowie z Life in Kraków prof. Stanisław Kłęk z Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie.
Dr Stopyra: mamy nową, groźną dla dzieci chorobę. Skutki COVID
Dla medycyny to duże wyzwanie. Dzieci trafiają do szpitala, na intensywną terapię z uszkodzeniem wielu narządów, głównie serca. "Medycyna uczy nas pokory"
Prof. Mazurek: "Płuca po COVID powinny się zagoić, mam nadzieję..."
Jeśli ktoś nosi maseczkę przez tydzień, nie piorąc jej, nie zmieniając to faktycznie może narazić się na infekcje bakteryjne czy grzybicze
Dr Szułdrzyński: Państwo polskie ogłosiło kapitulację w walce z pandemią
"Nie mamy prawdziwych danych dotyczących liczby zakażeń, a decyzje w sprawie pandemii są spóźnione o kilka miesięcy" - mówi w rozmowie z Life in Kraków dr Konstanty Szułdrzyński
Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego: jesteśmy w przededniu katastrofy
"Chciałbym się mylić, ale obserwując rozwój sytuacji w Krakowie, regionie i kraju uważam, że stoimy w przededniu wielkiej katastrofy, a czarne scenariusze zaczynają się spełniać"