Sztuczna inteligencja nie ma ostatnio dobrej reputacji, ale w tym wypadku została zaprzęgnięta do bardzo pożytecznej pracy. Pomaga w przeprowadzeniu wyjątkowo skomplikowanych operacji.
To miał być hit medycyny alternatywnej. Wciąż wielu daje się nabrać na to "badanie"
Wierzyć można w wiele teorii, że światem rządzą masoni, że kosmici porywają ludzi, że tam, czy ówdzie był zamach, a szczepionki to samo zło. Można tez wierzyć, że badanie kropli krwi odpowie na wszystkie pytania.
Nie lekceważ tych objawów, skonsultuj je z laryngologiem
ARTYKUŁ PŁATNY.Uporczywy, uciążliwy i trudny do leczenia może wskazywać na przewlekłe choroby płuc, które wymagają szczegółowej diagnostyki oraz specjalistycznej terapii.
Krakowski szpital będzie przeszczepiał płuca, jest zgoda Ministerstwa
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II uzyskał zgodę Ministra Zdrowia na przeszczepianie płuc. Obecnie trwają przygotowania i dopełnianie niezbędnych formalności.
Akcja bezpłatnych badań dla kobiet, to może uratować życie
Dobra wiadomość jest taka, że w ostatnich latach w Polsce obserwuje się spadek zachorowalności i umieralności z powodu tego nowotworu. Zła, że 2 300 kobiet rocznie choruje na raka szyjki macicy.
Znana klinika ALLMEDICA uruchamia w Krakowie gabinet laryngologiczny
ARTYKUŁ PŁATNY: Gdy dokucza nam ból głowy spowodowany obrzękiem zatok, ból uszu czy gardła, to znak, że należy wybrać się do laryngologa. W Krakowie otwarto właśnie nowy gabinet laryngologiczny w klinice ALLMEDICA.
Dlaczego uznany lekarz kwestionuje naukę? "Dochodzi do jakiejś pętli w mózgu"
„To trudne do wyjaśnienia zjawisko, dlaczego zdarza się, że uznani lekarze nagle w obliczu pandemii i realnego zagrożenia zaczynają kwestionować naukę. Tak jakby dochodziło do jakiejś pętli w mózgu”
Sądy lekarskie kontratakują: zero tolerancji dla lekarzy kwestionujących naukę
Sąd lekarski na rok odebrał prawo wykonywania zawodu lekarzowi, który nawoływał do zniesienia obostrzeń koronawirusowych i negował pandemię. Czy lekarze mogą głosić własne teorie niezgodne z aktualną wiedzą medyczną?
Wyjątkowa operacja w Szpitalu na Klinach, pomogły specjalne gogle
W czyje ręce odda się na stole operacyjnym doświadczony chirurg? W najlepsze i zaufane! Tak też było w przypadku profesora Tomasza Roguli,
Z operacją przepuklin nie można zwlekać. Chirurg sprawdził na sobie, jak to działa
W chirurgii te operacje są jednymi z najczęściej wykonywanych. Nie da się uniknąć zabiegu, bo tylko on jest skuteczny. Ćwiczenia czy masaże nie pomogą, a zwlekanie może doprowadzić do groźnej niedrożności jelit.
Potrafią w 20 minut naprawić wzrok, światowa technologia w Krakowie
Najprościej ujmując, wygląda to tak: laser wykonuje mikroskopijne nacięcie w rogówce i usuwa jedną z jej głębokich warstw. Robi to tak precyzyjnie, że wadę (nawet -10 dioptrii) niweluje do zera.
Przełomowa operacja w Szpitalu na Klinach, ważne w leczeniu otyłości
Ta metoda pozwala na fizyczne obejście ciała pacjenta i zaglądnięcie w organ pod dowolnym kątem, bez konieczności „otwierania” ciała. Pozwala chirurgowi precyzyjnie zaplanować całą operację.
Operacje robotyczne ratują życie chorych na raka. Są drogie, ale dostępne też bezpłatnie
Program operowania niektórych nowotworów ginekologicznych robotem da Vinci właśnie znalazł się na półmetku. Dzięki wsparciu funduszy europejskich Szpital na Klinach oferuje takie operacje za darmo.
Jak robot pomaga chorym na raka kobietom? To się dzieje w Szpitalu na Klinach
Nowotwory ginekologiczne i rak piersi to prawie połowa wszystkich nowotworów dotykających Polki. Do tego dochodzi jedna z najwyższych w Unii Europejskiej śmiertelność spowodowana tymi nowotworami. Dlaczego tak się dzieje
Te badania skuteczniej diagnozują raka. W Szpitalu na Klinach wykonają je za darmo
We wrześniu w krakowskim Szpitalu na Klinach kobiety mają okazję skorzystać z badania dużo dokładniejszego niż klasyczna cytologia. Za darmo.
W leczeniu raka pomaga rozszerzona rzeczywistość. Krakowski szpital pierwszy w Polsce
Rozszerzona rzeczywistość to już nie tylko świat gier komputerowych. System łączący świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo wszedł także do medycyny.