W krótkim czasie energia staje się dobrem luksusowym. A przyszłość jest jeszcze bardziej elektryzująca. Wygrają ci, którzy maksymalnie wykorzystają odnawialne żrodła energii i potrafią energię magazynować na dużą skalę.
W OPINII
Polska zwiększa zależność od gazu. „To absurdalne i szkodliwe dla klimatu”
„Plany energetyczne Polski są absurdalne” – ocenia w rozmowie z Life in Kraków Diana Maciąga, koordynatorka ds. klimatu i energii Stowarzyszenia Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot oraz ekspertka Koalicji Klimatycznej.
„Opamiętajcie się, ludzie! Jeśli wśród was ciągle są ludzie!” Rosyjski artysta odpowiada na oskarżenia
Bardzo ostre oświadczenie Piotra Pavlenskiego w odpowiedzi na list, w którym artyści z Polski i Ukrainy krytykują użycie zdjęcia Pavlenskiego jako wizytówki wystawy "Polityka w sztuce" w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Uchylić przepisy antysmogowe? Ekspertka: uniezależnić się od węgla i gazu
Pojawiają się głosy, by uchylić antysmogową uchwałę w Małopolsce i z węglem się nie żegnać, inni chcą stawiać na gaz dostarczany spoza Rosji. Czy musimy jednak wybierać między jednym a drugim?
„To artysta, który zawsze był wrogiem Putina” M. A. Potocka o kontrowersjach wokół wystawy MOCAK-u
Maria Anna Potocka: „Dla mnie Pavleński jest artystą w pewnym sensie nieposiadającym granic poświęcenia w walce politycznej. Tylko Rosjanie potrafią być w różnych sprawach tak samobójczo radykalni.”
Rozpoczęło się "pudrowanie komunikacyjnego trupa". Dyskusje trwają od lat
Rozpoczął się remont krótkiego odcinka ul. Prądnickiej łączącego się z niezwykle ważnym skrzyżowaniem zwanym przez miejskich drogowców…”trupem komunikacyjnym”.
"Nie przyjmujemy dzieci uchodźców poza kolejką". Lekarka o sytuacji w szpitalach
Krztusiec, odra, gruźlica, polio. Czy polskie dzieci mogą się zarazić tymi chorobami od ukraińskich? Nasz gość dementuje te informacje.
Na co chorują dzieci uchodźców w krakowskich szpitalach? Fakty i mity
Mówi się, że brakuje miejsc dla polskich pacjentów na oddziałach pediatrycznych, bo zajmują je ukraińskie dzieci. W sieci rodzice coraz częściej wymieniają się takimi prawdopodobnymi, ale nie zweryfikowanymi informacjami
Życie i seks po operacjach ginekologicznych. Radzi lekarka ze Szpitala na Klinach
Histerektomia czyli usunięcie macicy jest zabiegiem poważnym i nieodwracalnym. Wskazania są onkologiczne, a także nieonkologiczne. Przy wskazaniach nieonkologicznych warto pytać, czy są inne oszczędzające metody leczenia
Po co była kuratorce Nowak defilada klas mundurowych? "Lenin wiecznie żywy"
Nie wiadomo jaki był cel tej defilady, najwyraźniej chodził jedynie o sprawienie przyjemności pomysłodawczyni - malopolskiej kurator oświaty. Wiwatujących na trasie dzieci, o co apelowała kuratorka było niewiele.
Medyczny blog: Jak usunięcie macicy może wpłynąć na życie, również to seksualne?
Histerektomia, czyli zabieg usunięcia macicy należy do najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii. Nie zawsze jest to konieczne...
Raport z "oblężonego dworca": wolontariusze już nie biegają po peronach
Po ustawieniu namiotów na placu Jeziorańskiego sytuacja się unormowała i nie było imperatywu do dalszych raportów. Teraz jednak zaniepokoiły mnie informacje o słabnącej pomocy i braku wolontariuszy.
Emaus w namiotach z logo KBF. "Do odpustu pasuje to jak wół do karety"
Emaus, odpust na Zwierzyńcu należał do tej pory do żywej krakowskiej tradycji. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zobaczyliśmy odpust w nowej zunifikowanej postaci. Niestety!
„Kraków należy do kobiet”: Dominika Bednarczyk, głos nas wszystkich w słynnych "Dziadach"
Ideą tego cyklu jest poznanie zasłużonych i utytułowanych mieszkanek Krakowa, które mogą zainspirować inne kobiety. Właśnie ruszyła jego druga odsłona.
Katastrofa w turystyce. Przewodnik nagrał film i apeluje do turystów
Zagraniczni turyści masowo rezygnują z przyjazdów do Krakowa. Z informacji, jakie przekazują biura turystyczne skała odwołań rezerwacji grup zagranicznych to obecnie 70-80%. Załamani są również przewodnicy po Krakowie.
Ludzie z palmą: tradycja, barwny kicz, czyli "Tokarska Bagnieć"
Mój ulubiony konkurs palm wielkanocnych odbywa się nie Lipnicy Murowanej, ale w beskidzkiej Tokarni. Tutejsze obyczaje nawiązują do kilkusetletniej tradycji.