Ważą się losy niemal 35-hektarowego zielonego terenu na południu Krakowa. Wiadomo, że zieleń ma pozostać, pytanie, co powstanie obok niej.
W OPINII
Tajemniczy Ogród, czyli dzika przyroda w centrum miasta. „Wszedłem nielegalnie”
Radny i aktywista w jednym, Łukasz Maślona podzielił się na FACEBOOK-u swym zachwytem nad dziką przyrodą parku Jalu Kurka,. Postanowiłem skonfrontować jego wpis z własnym obiektywem.
Transport publiczny: „doganiamy Kopenhagę, Stuttgart czy Lipsk. To realne"
Tramwaje mogą jak metro szybko wozić pasażerów tunelami. Kolej aglomeracyjna powinna się nadal dynamicznie rozwijać. A stąd już tylko krok, by transport publiczny w Krakowie i aglomeracji był realną alternatywą dla aut.
Państwo Klimatyczni apelują: nie marnuj wody!
ARTYKUŁ PŁATNY: Prezentujemy trzeci spot z udziałem państwa Klimatycznych – trzypokoleniowej rodziny, która zwraca uwagę krakowian na zmianę codziennych przyzwyczajeń poprzez pozytywny wpływ na klimat i środowisko.
Czy mamy w Krakowie transport publiczny na miarę XXI wieku? Trudne pytania do dyrektora...
Czy władze organizują transport na miarę XXI czy jeszcze XX wieku? Jak szukać kompromisu między potrzebami kierowców, rowerzystów, pieszych i transportu publicznego?
W leczeniu raka pomaga rozszerzona rzeczywistość. Krakowski szpital pierwszy w Polsce
Rozszerzona rzeczywistość to już nie tylko świat gier komputerowych. System łączący świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo wszedł także do medycyny.
Nie pozwólmy, by nas znowu truli. Wpłynęło już 1800 opinii
Jeszcze do jutra trwają konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej. Chodzi głównie o przedłużenie o rok możliwości palenia w pozaklasowych piecach.
Do Wisły i jej dopływów wciąż trafiają nieoczyszczone ścieki. W 33 miejscach...
Ekologiczna katastrofa gwałtownie zwróciła uwagę opinii społecznej na stan polskich rzek i to, co do nich trafia. A nie będzie lepiej, jeśli nadal będą służyły jako darmowy odbiornik ścieków.
Człowiek potrzebuje niewiele, reszta jest na pokaz
Minimalizm jest tym, czym chcesz, żeby był. Dla mnie to jedna z życiowych filozofii, które uświadomiły mi, że nic nie muszę. Czym będzie dla Ciebie?
Ekspert z AGH: kardynalne błędy przy badaniu Odry. "Nie zabezpieczono próbek"
Nadal nie wiadomo, co spowodowało katastrofę ekologiczną Odry. Osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy zapewniają o pobranych próbkach i licznych analizach wody, to jednak nie odpowiadają na kluczowe pytanie.
Czy wiemy co płynie w Wiśle i innych rzekach? Skazani na katastrofę...
Trwa przepychanka i szukanie winnych, a z Odry nadal są wyławiane setki kilogramów martwych ryb. System ostrzegania nie zadziałał. A może go w ogóle nie ma? Nie wiadomo, czy możemy być spokojni o jakość polskich akwenów.
Będą działania Watykanu wobec abpa Jędraszewskiego. „Niedopuszczalna sytuacja"
Papież Franciszek dzwoni pewnego dnia do metropolity krakowskiego z informacją, że go odwołuje. Taka wizja zapewne wielu się podoba, ale nie jest możliwa w praktyce.
Krakowski jezuita ostro o pomysłach ministra Ziobry. "Kompletne nieporozumienie"
W Polsce nie jest potrzebna żadna dodatkowa ochrona katolików, a inicjatywa ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie ustawy „W obronie chrześcijan” jest absurdalnym pomysłem politycznym – uważa nasz gość ks. J. Prusak.
Czego boi się abp Jędraszewski i kto prześladuje w Polsce katolików?
Czy polski katolicyzm potrzebuje szczególnej ochrony? Naszym gościem jest jezuita, księdza doktor Jacek Prusak.
Tu rządzi pieniądz deweloperów, ale mieszkańcy mają tego dość
Zakopanem rządzi pieniądz spółek deweloperskich, które betonem i stalą chcą wycisnąć ile się da z każdego metra ziemi, ale zakopiańczycy mają już tego dość.
Kicz, dziadostwo, tłok i patodeweloperka. Turystom to się podoba?
Zakopane – kiedyś artystyczny tygiel, a dzisiaj „Las Vegas Podhala”. Ale nie dla wszystkich. Turyści odwiedzający to miasto i Podhale nie przyjeżdżają tam, żeby narzekać na brak estetyki, tłok i hałas.