Rozpoczęła się eekrutacja na studia II stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej. Oferta kształcenia obejmie kilkadziesiąt kierunków na studiach stacjonarnych.
W MIEŚCIE
Co dalej ze Strefą Czystego Transportu w Krakowie? Ważna data
Konsultacje w sprawie Strefy Czystego Transportu zostały przedłużone i potrwają do piątku, 17 stycznia.
Za przejazd tym mostem pobierano opłaty. Nazywano go Czwartym Mostem
Najstarszą obecnie przeprawę na Wiśle w Krakowie, most Piłsudskiego otwierano 19 stycznia 1933. Za korzystanie z niego pobierano opłaty, by zrekompensować koszty budowy.
Krakowskie kawiarnie i restauracje będę serwować klientom butelki na wodę z kranu
W poniedziałek i wtorek, 13 i 14 stycznia, w kilkunastu kawiarniach i restauracjach można będzie dostać dzbanek lub butelkę na kranowiankę, wodę prosto z kranu, która, jak zapewniają Wodociągi Miasta Krakowa.
Ten park staje się częścią kluczowego korytarza przewietrzającego Kraków
Kolejny etap budowy parku Woźniców w Czyżynach został ukończony. Park ma ponad 19 hektarów, łączy największe i najważniejsze tereny zielone na północnym wschodzie Krakowa - Łąki Nowohuckie i Park Lotników.
IMGW wydał ostrzeżenie. Jak długo będzie padał śnieg w Krakowie?
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli wieczorem, do godz. 20.00.
Sytuacja na małopolskich drogach: są dobre i złe wiadomości
Więcej przekroczeń dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, więcej nietrzeźwych kierowców, więcej wypadków i rannych w nich pieszych, pasażerów i prowadzących - tak wygląda wstępny bilans minionego roku.
Rok na budowie kładki Kazimierz- Ludwinów, która jednych zachwyca, a innych oburza
Kładka przez Wisłę dla pieszych będzie miała ok. 130 m długości i prawie 14 m szerokości. Połączy bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim.
Bezpłatna komunikacja miejska w Krakowie dla wolontariuszy WOŚP
„WOŚP mamy we krwi” to hasło zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem, 26 stycznia, orkiestra zagra dla pacjentów oddziałów onkologii i hematologii.
Remont wyjątkowego krakowskiego budynku. Należał do wybitnej aktorki
Budynek powstał z myślą o wybitnej aktorce i filantropce Helenie Modrzejewskiej, willę wybudował jej brat w 1884 roku, 116 lat później została wpisana do rejestru zabytków.
Zamknięcie kluczowego mostu w centrum Krakowa, urzędnicy chcą rozwiać wątpliwości
Urzędnicy zapowiadają, że chcą rozwiać wątpliwości krakowian wokół remontu mostu Grunwaldzkiego i wyjaśnić powody podjęcia tej decyzji.
Niezwykłe odkrycie w opactwie w Tyńcu. “Są świadkami gotyckiej przebudowy"
Konserwatorzy zabytków odnaleźli malowidła z XV wieku w krużgankach opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Polichromie przedstawiają pannę na niedźwiedziu, ornamenty roślinne i gałęziowe, kartusze i wzory geometryczne.
Tak będzie wyglądać nowoczesny węzeł komunikacyjny w Bronowicach
Nowoczesny węzeł powstanie w rejonie skrzyżowania ul. Bronowickiej i ul. Armii Krajowej, naprzeciw słynnej z kwitnących drzew wiśni alei, przy ul. Balickiej. Inwestycja będzie realizowana w latach 2025–2027.
Krakowscy uczniowie mają swoją rzeczniczkę, czym się będzie zajmować?
Aktywistka zajmująca się prawami uczniowskimi, prawami kobiet, równością oraz edukacją została rzeczniczka krakowskich uczniów i uczennic.
Sprawdźcie czy nie ma tu Waszych rzeczy, połowa jest odzyskiwana
17 tysięcy przedmiotów zgubili pasażerowie w krakowskich tramwajach i autobusach w 2024 roku. Rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Marek Gancarczyk, mówi że blisko połowa zgub jest odbierana.
Razem z bratem bliźniakiem tworzyli wyjątkowy duet. Wacław Janicki nie żyje
Zmarł Wacław Janicki, aktor filmowy i telewizyjny, związany przez wiele lat z teatrem Cricot 2 Tadeusza Kantora, krakowski jubiler. “Zostawił po sobie istotny ślad w kulturze, a mnie pozostało mnóstwo pięknych wspomnień”