Uroczyste osadzanie Chochoła to półwieczna tradycja sięgająca otwarcia muzeum w Rydlówce, nawiązująca do ślubu i wesela Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. Ślub odbył się 20 listopada 1900 roku w kościele Mariackim
W WOLNYM CZASIE
Zagadka kryminalna z czasów PRL, „Kapelusz za sto tysięcy” w Grotesce
Dla starszych to może być podróż sentymentalna, dla młodszych odkrywanie nowego świata. Wszyscy docenią intrygę i humor spektaklu. I oczywiście piosenki, w końcu to spektakl muzyczny.
Tu jest lepsza Polska: świętowanie ponad podzialami, bez wrogich haseł
To było prawdziwe radosne świętowanie odzyskania niepodległości. Lekcja Śpiewania wróciła na Rynek Główny i znów tłum ludzi wspólnie z artystami Teatru Loch Camelot mógł zanucić "Pierwszą Brygadę"
Listopadowa Lekcja Śpiewania na Rynku, z publicznością!
To będzie prawdziwe radosne świętowanie. 78. Krakowska Lekcja Śpiewania odbędzie się w czwartek, 11 listopada, o godz. 17. Tym razem pod hasłem „Radosna Niepodległości”.
Warto zobaczyć: rzeźby z drewna cedrowego, zwięrzęcych jelit i papieru
W Muzeum Narodowe w Krakowie możemy oglądać wystawę jednej z najciekawszych i najsławniejszych współczesnych artystek - "Ursula von Rydingsvard. Tylko sztuka"
Władze Krakowa podjęły decyzję w sprawie Sylwestra na Rynku
Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z pandemią COVID-19 tegoroczny Sylwester na Rynku Głównym nie zostanie zorganizowany.
Genialne miejsce na osiedlu: tu sąsiedzi razem organizują sobie czas
Stworzyli Miejsce Aktywności Mieszkańców, które oddaje władzę w ręce sąsiadów. To oni proponują, co mogą dać bezinteresownie społeczności. A potem korzystają z zasobów innych.
Wyjątkowy koncert na Cmentarzu Rakowickim, Memento Vitae powróciło
To nie jest oczywisty czas ani oczywista lokalizacja, a jednak koncert bez bisów i oklasków, na cmentarzu, 1 listopada stał się już krakowską tradycją.
Wawel żegna arrasy, ostatni tydzień zwiedzania monumentalnej wystawy
Wystawę "Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 – 1961 – 1921" zobaczyło już prawie 100 tysięcy osób, kto tego jeszcze nie zrobił – ma czas do końca tygodnia.
To miejsce zaskakuje i zachwyca. W opactwie w Mogile otwarto muzeum
Efekty renowacji bazyliki Cystersów w Mogile potrafią zachwycić i zaskoczyć. Teraz w opactwie mogilskim otwarto Muzeum Kultury i Duchowości Cystersów wraz z Biblioteką.
Dokumentował życie Krakowa przez 30 lat. Przyjaciele pamiętają...
Przyjaciele zapraszają na wystawę zdjęć zmarłego 1 września tego roku Jacka Bednarczyka. Zostanie zaprezentowanych 65 wybranych fotografii.
Pierwsze mobilne państwo dotarło do Krakowa. Ma hymn, flagę, paszporty...
Pierwsze mobilne państwo zapezentowało się w Krakowie. Mobilistan ma własną flagę, hymn i paszporty i mieści się w limuzynie. To projekt artystyczny, który ma ważne przesłanie.
Zabaw u nas na dobre – 1004 prezenty na urodziny Serenady!
ARTYKUŁ PARTNERA: Niecodzienne atrakcje dla najmłodszych, przepyszne smakołyki. Równocześnie, przez cały dzień będzie trwała urodzinowa promocja, w której za zrobione zakupy do rozdania dla klientów są aż 1004 prezenty.
Przed wojną jeden z największych w Krakowie zakładów. Tworzą tu piękne przedmioty
Przed wojną było to jeden z największych zakładów przemysłowych w Krakowie. Dziś zakład świętuje 90-lecie i jest głównie centrum edukacyjno-kulturalnym. Wciąż jednak powstają tu wyjątkowo piękne przedmioty.
Wybraliśmy się do nowej tężni Bagry, która wkrótce... zostanie zamknięta
Od kilku dni działa tężnia solankowa w parku Bagry Wielkie. Niestety nie mamy w tym roku zbyt wiele czasu, by nawdychać się tam solanki. Wkrótce zostanie zamknięta.
Do niedzieli Targi Książki w Krakowie: w tym roku „raj dla szperaczy"
W hali EXPO startują Targi Książki w Krakowie. Z powodu pandemii w zmienionej formule i niestety bez wielu dużych wydawnictw. Organizatorzy zapewniają jednak, że powodów do wizyty na Targach nie zabraknie.