W tym roku tradycyjny odpust Emaus na Salwatorze to również okolicznościowa wystawa i warsztaty dla dzieci. Od niedzieli wieczorem obowiązują zmiany w komunikacji miejskiej w tym rejonie.
W WOLNYM CZASIE
W Europie nie robią tego już od kilkuset lat. W Polsce to wciąż bardzo popularny zwyczaj
Tradycja urządzania Grobów Pańskich sięga wczesnego średniowiecza. Początkowo symbolicznie przykrywano kamieniem krzyż lub hostię. W XVII wieku zaczęto urządzać pełne przepychu „grobowce” z pochowaną w nich figurą Jezusa
Przez ten mecz proboszcz przełożył uroczystości wielkanocne. Wisła przegrała w Niepołomicach
W spotkaniu z krakowską Wisłą więcej niż jubileuszowego świętowania było jednak sportowej walki, bo oba kluby walczą o awans do ekstraklasy.
Piękno, prawda i miłość u pijarów. A obok łyżwy i kij hokejowy
Miłość schowana jest za maską, sprawiedliwość ma przepasane oko, a prawda usta. Bezinteresowność ma na głowie koronę, autorytet upadł. Jak co roku pijarzy przygotowali pobudzający do refleksji Grób Pański.
Światowy gigant docenił zabytki i kulturę Krakowa! Wirtualne miasto w Google Arts & Culture
Kraków jest pierwszym w Polsce miastem, które ma swoją kolekcję w Google Arts & Culture! To strona umożliwiająca wirtualne zwiedzanie galerii i muzeów, zazwyczaj pokazuje tylko wybrane placówki, a nie całe miasta.
Tu powstaje nowy, piękny park, przy jednym z największych sztucznych zbiorników
To jeszcze plac budowy, ale już teraz nowy, krakowski park prezentuje się znakomicie. Dobiegają końca prace przy Stawie Płaszowskim. To będzie piękne miejsce rekreacji.
Nowe zakazy na odpuście Emaus: nie kupimy m.in. drewnianych mieczy
Tegoroczny Emaus po raz drugi będzie organizowany w nowej formule. Od zeszłego roku nie można handlować figurką "Żyda na szczęście", w tym roku lista zakazów jest dłuższa.
Śmigłowiec papieski znów dostępny. „Nieprzypadkowo od 2 kwietnia"
Muzeum Lotnictwa Polskiego przypomina nauki Jana Pawła II i ponownie udostępnia zwiedzającym śmigłowiec papieski. Nieprzypadkowo 2 kwietnia.
Jarmark wielkanocny: od pisanek po rękodzieło z Nepalu. Ceny... dla turystów
Rozpoczął się Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym. Impreza potrwa do 10 kwietnia.
Nocny bieg ulicami Krakowa. Trwają zapisy
W sobotę 22 kwietnia o 21:30 z Rynku Głównego wystartuje krakowski Bieg Nocny. Sportowcy będą się ścigać na dystansie 10 km.
Sześćset niezwykłych eksponatów, wśród nich jedyny minikomputer krakowskiej produkcji
„Pierwsza w Polsce tak szeroka opowieść o rozwoju myśli inżynieryjnej, jej wpływie na przemiany miasta i życie jego mieszkańców” – tak Muzeum Inżynierii i Techniki zapowiada nową stałą wystawę „Miasto. Technoczułość”.
Te rzeźby pokazywane były w Luwrze i wiedeńskim Pałacu Zimowym. Arcydzieła Pinsla na Wawelu
To jeden z najwybitniejszych, a jednocześnie najmniej znanych rzeźbiarzy tworzących na terenie Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Do Krakowa przyjechały ze Lwowa arcydzieła Johanna Georga Pinsla.
Mają prywatny kryty basen i panoramiczne okna. Krakowskie hipopotamy będą zadowolone
Krakowskie hipopotamy karłowate mają nowy dom. W miejskim ogrodzie zoologicznym otwarto zbudowany dla nich nowy pawilon.
MNK wśród najpopularniejszych na świecie. Gości więcej niż w muzeach van Gogha i Picassa
Muzeum Narodowe w Krakowie zajęło 32. miejsce na świecie pod względem frekwencji. Dane za 2022 rok zebrał znany magazyn poświęcony sztuce „The Art Newspaper”.
Stworzył jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki w Krakowie. Nazywał się Mertens, Jacob Mertens
ARTYKUŁ PARTNERA. Mertens. Mamy nadzieję, że po wystawie w Zamku Królewskim na Wawelu nazwisko to będzie mieszkańcom Krakowa znacznie lepiej znane.
Znów wygra "dziewczyna z tatuażem"? Rekordowe zainteresowanie maratonem
W związku z ogromnym zainteresowaniem biegaczy udziałem w jubileuszowym, 20. Cracovia Maraton organizatorzy zwiększyli limit startujących. Zapisy internetowe potrwają do 13 kwietnia.