Krakowianka Maria Bodaj, znana jako Mary Icebreaker spróbuje w Krakowie pobić rekord Gueinnesa w długości czasu spędzonego w lodzie. Znurzona w lodzie chce spędzić non stop ponad trzy godziny.
W MIEŚCIE
Święto Wszystkich Świętych w Krakowie, informacje praktyczne
Urząd Miasta Krakowa przygotował świąteczny informator. Znajduje się tu wiele praktycznych informacji.
Zniczodzielenie na krakowskich cmentarzach. Dzięki nim mniej odpadów
Na krakowskich cmentarzach komunalnych stoi już 11 zniczodzielni. To specjalne metalowe regały, na których można zostawić niepotrzebne, ale kompletne i nieuszkodzone znicze
Znika kultowy neon “Jubilatka”, Zarząd Budynków Komunalnych uspokaja
Kultowy neon “Jubilatka” znika, ale, jak uspokaja Zarząd Budynków Komunalnych, wróci, wyremontowany i na nowo zaświeci. Właśnie rozpoczął się demontaż liter.
Tu spoczywają Dariusz Gnatowski, Bronisław Cieślak i inni slynni Podgórzanie
Nazwiska i miejsca spoczynku Dariusza Gnatowskiego, Bronisława Cieślaka, Janiny Garyckiej i kolejnych 20 słynnych Podgórzan znalazły się na nowej tablicy informacyjnej, ustawionej na Nowym Cmentarzu Podgórskim.
Pomysł aktywisty na odrapane ściany. Tak to może wyglądać
W centrum Krakowa swoim wyglądem straszy wiele ,,ślepych ścian”. Aktywista Krzysztof Kwarciak proponuje osadzić szybkorosnące pnącza i rozwiesić siatkę, na której pędy mogłyby się łatwo piąć w górę.
“Zazielenimy kolejną krakowską przestrzeń!”, świetna inicjatywa
Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na jesienne sadzenie Lasu Krakowian. W sobotę, 9 listopada, każdy chętny może pomóc w zasadzeniu półtora tysiąca klonów jaworów, dębów szypułkowych, grabów pospolitych i lip.
Niełatwe dzieje krakowskiej bożnicy. Historia Polski wpisana w historię synagogi
Synagoga Stara jest najstarszą synagogą w Polsce, więcej - mówi się o niej także, że jest obok bożnic Wormacji i Pragi, jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Europie.
Tego z liśćmi robić nie wolno. Krakowskie MPO przypomina
Krakowskie MPO przypomina: wszelkie gałęzie, liście i inne części roślin nadają się na kompost lub zbiórkę odpadów zielonych. Nie można ich spalać!
Ile zapłacą dorożkarze za korzystanie z postoju na Rynku Głównym?
Urząd Miasta Krakowa ogłosił przetarg na przyznanie uprawnień do korzystania z miejsc postojowych dla dorożek na Rynku Głównym na lata 2025-2027.
Wybrano najciekawsze Drzewo Nowej Huty, najbardziej zielonej części Krakowa
Znamy zwycięzcę tytułu Drzewo Nowej Huty. Tytuł Drzewa Nowej Huty 2024 otrzymała Wiśnia kulista z Mistrzejowic.
Duże zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie cmentarza w Grębałowie
W czwartek zostanie wprowadzona nowa organizacja komunikacji miejskiej w rejonie cmentarza w Grębałowie.
Budowa kładki na Ludwinów, za dwa lata ma być gotowa
Zakończyły się roboty związane z wykonaniem fundamentów podpór kładki dla pieszych i rowerzystów, która w 2026 roku połączy Kazimierz z Ludwinowem.
To będzie wyjątkowy mundur strażacki, naukowiec AGH w akcji
Naukowiec z AGH pracuje nad ognioodpornymi włókninami, przeznaczonymi do produkcji strażackich mundurów, które, w odróżnieniu od włóknin, stosowanych teraz, nie zawierają materiałów potencjalnie
Zieleń jest dla krakowian najważniejsza! Na co najchętniej głosowali?
W tegorocznej, 11. edycji Budżetu Obywatelskiego frekwencja w głosowaniu była najwyższa w historii i osiągnęła 10 procent. Krakowianie wybrali do realizacji 163 projekty, w tym 10 miejskich i 153 dzielnicowe.
Żywy Róż na krakowskich Plantach, powtórka z 1981 roku
Na Plantach przed Galerią Bunkier Sztuki został odtworzeny performens artystyczny Marii Pinińskiej-Bereś „Żywy Róż” z 1981 roku. Sadzenie róży, którego dokonała córka i opiekunka spuścizny artystki Bettina Bereś.