O prezydenturę Krakowa w najbliższych wyborach samorządowych ubiega się dziewięciu kandydatów. Władza zmieni się w mieście po ponad dwóch dekadach. Nic więc dziwnego, że wybory 7 kwietnia są w tej drugiej polskiej metropolii, o światowej rozpoznawalności, takie ważne. Jednak wyborcy kierują się tym, co im najbliższe i najpotrzebniejsze w codziennym życiu. O tym właśnie będzie debata zatytułowana „Kraków Obywatelski”.
Reklama
Spotkanie w zamierzeniu organizatorów ma pokazać, jak w kolejnej kadencji samorząd będzie współpracował z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami.
Swój udział potwierdzili najbardziej liczący się w tym wyścigu kandydaci. Zostaną zapytani o kwestie ważne dla trzeciego sektora oraz krakowianek i krakowian.
- W jaki sposób będzie można zgłaszać pomysły i potrzeby dotyczące Krakowa, by ludzie czuli się wysłuchani, a jednocześnie, by konsultacje były skuteczne?
- Jak kandydaci na Prezydenta zamierzają zwiększyć wpływ organizacji pozarządowych na decyzje i polityki prowadzone przez Urząd Miasta Krakowa?
- Jakie mają pomysły na wspieranie rozwoju lokalnych społeczności i inicjatyw sąsiedzkich, które wzmacniają dobrostan mieszkańców?
- Kim będą dla nowych władz aktywiści miejscy – sojusznikami czy wrogami?
Między innymi na te pytania będą odpowiadać kandydaci na fotel prezydenta Krakowa.
W czasie debaty padną też pytania, które nadesłali mailowo mieszkańcy i mieszkanki Krakowa. Będzie też możliwość zadawania pytań przez publiczność.
W związku z dużym zainteresowaniem tym wydarzeniem, jego organizator - Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych – prosi osoby, które chcą wziąć udział w dyskusji, o wcześniejsze rejestrowanie się: https://forms.office.com/e/DSkmdsZv3d
Debata „Kraków Obywatelski” rozpocznie się w środę 27 marca 2024 r. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Hotelu Wyspiański, ul. Westerplatte 15. Będzie transmitowana live na profilu FB i YT Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych i tłumaczona na Polski Język Migowy.
Całość poprowadzi redaktorka naczelna Life in Kraków Jolanta Hofer.