W związku z budową drogi S7 na odcinku Widoma-Kraków GDDKiA wprowadza kilka zmian w organizacji ruchu w rejonie ulicy Ujastek. Zaczyna się tam wycinka drzew.
Reklama
.
We wtorek od 8.30. w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Zastów będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości. Ta zmiana związana jest z budową wiaduktu.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu w ciągu ulicy Ujastek zostaną wprowadzone w środę o godz. 11.00.
- Ma to związek z wycinką drzew, która będzie prowadzona na odciku około 200 m w kierunku północnym od Kopca Wandy. Przewiduje się zajęcie pobocza i chodników. Możliwe są chwilowe wstrzymania ruchu w przypadku wysokich drzew stwarzających zagrożenie przewrócenia się na jezdnię. Utrudnienia w ruchu potrwają około tygodnia - informuje rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut - Purchla.

Wycinka drzew jest też powodem zmian wprowadzanych w czwartek od godz. 10.00 w ciągu ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Łowińskiego. Tu wycinka będzie prowadzona wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do skrzyżowania z ul. Darwina oraz wzdłuż ul. Łowińskiego od skrzyżowania z ul. Wąwozową w kierunku ul. Ujastek.
Na tym odcinku utrudnienia w ruchu potrwają około miesiąca.
Reklama
.
Również w czwartek od 11.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Ujastek w Krakowie. Tym razem zmiana związana jest z pracami przygotowawczymi dotyczącymi połączenia odcinków S7 i polegać będzie na wprowadzeniu wyjazdów z dróg technologicznych budowy na drogę publiczną.
W związku z tym w rejonie połączenia ul. Ujastek Mogilski z S7 wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia w ruchu potrwają do sierpnia 2023 r.