To są nasze pieniądze, nasze pomysły i my decydujemy, które z nich zostaną zrealizowane - tak najkrócej może opisać ideę budżetu obywatelskiego. Poniedziałek to ostatni dzień głosowania w tegorocznej edycji. To mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.
Zapewne wśród 574 projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego każdy znajdzie coś, co może poprawić jego codzienne życie. To może być nowy plac zabaw, chodnik, albo bezpłatne zajęcia z jogi. Mogą to też być (znak czasów!) testy na SARS-CoV-2 albo respiratory dla miejskiego szpitala. Do wydania są 32 miliony złotych.
Wszystkie zwycięskie projekty mają być zrealizowane w ciągu jednego roku. Nie będzie więc już ciągnących się latami inwestycji, krakowianie efekty swojego głosowania mają dostrzec szybko.
Reklama
Głosowanie kończy się w poniedziałek 5 października. Tak więc to już naprawdę ostatni moment na oddanie głosu.
Gdzie i jak głosujemy?
Można to zrobić w internecie – za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej w okresie głosowania pod adresem budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w zorganizowanych na terenie miasta punktach do głosowania, których pełen wykaz dostępny jest tutaj. Zagłosować można tylko raz – albo w punkcie, albo elektronicznie.
Głosując w punkcie należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL/kod identyfikujący nadany przez Urząd Miasta Krakowa dla osób niemających nr PESEL, numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości.
Aby oddać głos elektronicznie, należy zarejestrować się na platformie podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania.
Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest cały czas aktywne w kolejnych edycjach BO.
Reklama