Najmłodsza krakowska nekropolia, cmentarz komunalny w Podgórkach Tynieckich, powiększył się o 2 hektary. Przybyło mu też 200 drzew i miejsca parkingowe dla 89 samochodów.
W MIEŚCIE
Akademia Górniczo - Hutnicza najlepsza spośród polskich uczelni. Europejski ranking
Już drugi raz z rzędu Akademia Górniczo - Hutnicza zajęła 1. miejsce wśród polskich uczelni technicznych w Europejskim Rankingu Studiów Inżynierskich EngiRank. Tak samo było w zeszłym roku.
Dla tych, których fascynuje obserwacja nieba i kosmosu. Obserwatorium UJ zaprasza
Udział w konkursie może być pierwszym krokiem do samodzielnych obserwacji nieba i zrozumienia piękna i znaczenia nauk ścisłych, w szczególności astronomii - zachęcają organizatorzy.
Sprawdzają gdzie i jak posadzić drzewa na Rynku Głównym, dronem i georadarem
Naukowcy z Politechniki Krakowskiej i ogrodnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej sprawdzają, jakie warunki trzeba zapewnić drzewom, które mają zostać posadzone na Rynku Głównym. Pracuje georadar, pomoże też dron.
Bicie rekordu w Krakowie: zasypana lodem chce w nim spędzić ponad trzy godziny
Krakowianka Maria Bodaj, znana jako Mary Icebreaker spróbuje w Krakowie pobić rekord Gueinnesa w długości czasu spędzonego w lodzie. Znurzona w lodzie chce spędzić non stop ponad trzy godziny.
Święto Wszystkich Świętych w Krakowie, informacje praktyczne
Urząd Miasta Krakowa przygotował świąteczny informator. Znajduje się tu wiele praktycznych informacji.
Zniczodzielenie na krakowskich cmentarzach. Dzięki nim mniej odpadów
Na krakowskich cmentarzach komunalnych stoi już 11 zniczodzielni. To specjalne metalowe regały, na których można zostawić niepotrzebne, ale kompletne i nieuszkodzone znicze
Znika kultowy neon “Jubilatka”, Zarząd Budynków Komunalnych uspokaja
Kultowy neon “Jubilatka” znika, ale, jak uspokaja Zarząd Budynków Komunalnych, wróci, wyremontowany i na nowo zaświeci. Właśnie rozpoczął się demontaż liter.
Tu spoczywają Dariusz Gnatowski, Bronisław Cieślak i inni slynni Podgórzanie
Nazwiska i miejsca spoczynku Dariusza Gnatowskiego, Bronisława Cieślaka, Janiny Garyckiej i kolejnych 20 słynnych Podgórzan znalazły się na nowej tablicy informacyjnej, ustawionej na Nowym Cmentarzu Podgórskim.
Pomysł aktywisty na odrapane ściany. Tak to może wyglądać
W centrum Krakowa swoim wyglądem straszy wiele ,,ślepych ścian”. Aktywista Krzysztof Kwarciak proponuje osadzić szybkorosnące pnącza i rozwiesić siatkę, na której pędy mogłyby się łatwo piąć w górę.
“Zazielenimy kolejną krakowską przestrzeń!”, świetna inicjatywa
Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na jesienne sadzenie Lasu Krakowian. W sobotę, 9 listopada, każdy chętny może pomóc w zasadzeniu półtora tysiąca klonów jaworów, dębów szypułkowych, grabów pospolitych i lip.
Niełatwe dzieje krakowskiej bożnicy. Historia Polski wpisana w historię synagogi
Synagoga Stara jest najstarszą synagogą w Polsce, więcej - mówi się o niej także, że jest obok bożnic Wormacji i Pragi, jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Europie.
Tego z liśćmi robić nie wolno. Krakowskie MPO przypomina
Krakowskie MPO przypomina: wszelkie gałęzie, liście i inne części roślin nadają się na kompost lub zbiórkę odpadów zielonych. Nie można ich spalać!
Ile zapłacą dorożkarze za korzystanie z postoju na Rynku Głównym?
Urząd Miasta Krakowa ogłosił przetarg na przyznanie uprawnień do korzystania z miejsc postojowych dla dorożek na Rynku Głównym na lata 2025-2027.
Wybrano najciekawsze Drzewo Nowej Huty, najbardziej zielonej części Krakowa
Znamy zwycięzcę tytułu Drzewo Nowej Huty. Tytuł Drzewa Nowej Huty 2024 otrzymała Wiśnia kulista z Mistrzejowic.
Duże zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie cmentarza w Grębałowie
W czwartek zostanie wprowadzona nowa organizacja komunikacji miejskiej w rejonie cmentarza w Grębałowie.