Niezwykła w swojej prostocie impreza jaką jest Lekcja Śpiewania odmieniła charakter świąt państwowych w Polsce – ze smutnych i koturnowych na radosne. Tradycją stało się również wspólne kolędowanie na Rynku. W tym roku Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała specjalną niespodziankę.
Ponieważ w tym roku spotkanie było niemozliwe Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała film, który dla jednych może być miłym przypomnieniem spotkań, a dla drugich wyjaśnieniem fenomenu imprezy, w której od 2002 roku brało udział ponad pół miliona uczestników.
W sieci Biblioteka udostępniła też specjalne podkłady muzyczne do wspólnego kolędowania.
Reklama
Wirtualny śpiewnik, dzięki któremu będzie można w gronie najbliższych zaśpiewać wspólnie najpiękniejsze kolędy przy świątecznym stole, opracowali artyści Teatru Loch Camelot. (Podkłady muzyczne dostępne tutaj)
W wyprodukowanym przez Bibliotekę Polskiej Piosenki filmie pomysłodawca imprezy Waldemar Domański opowiada o grudniowych lekcjach śpiewania i przypomina, jak to do tej pory wyglądało. Zobaczcie:
Reklama
Krakowska Lekcja Śpiewania to już ponad 76 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd. Do tej pory rozdano około 500 tys. bezpłatnych śpiewników.
Lekcja śpiewania to niezwykła w swojej prostocie impreza, która charakter świąt państwowych w Polsce – ze smutnych i koturnowych na radosne.
Reklama
Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański, który od niemal 20 lat realizuje hasło: „Patriotyzm nie musi być cierpieniem!”.
Stała obecność tysięcy ludzi na każdym koncercie ostatecznie przekonały władze Krakowa o potrzebie utworzenia w 2007 r. Biblioteki Polskiej Piosenki. To autoryzowane źródło informacji dotyczących polskiej pieśni i piosenki. Od kilkunastu miesięcy cyfrowa biblioteka odnotowuje ok. 2 milionów odsłon miesięcznie!