Igor Kwiatkowski – artysta kabaretowy, autor tekstów i znakomity aktor niezawodowy. Wcześniej dał się poznać z występów w renomowanym kabarecie „Paranienormalni” i licznych programach telewizyjnych.
Premiera w Teatrze im. Slowackiego: Kobieta i życie
czytaj więcej
Premiera: „Byłam żoną Boba Marleya”, w roli tytułowej Katarzyna Chlebny
czytaj więcej
Nowość na scenie: "Słownik ptaszków polskich", reż. Krzysztof Materna
czytaj więcej
Rodzinne ferie w kopalni soli i na Zamku Żupnym. Liczba miejsc ograniczona!
czytaj więcej
SZUKASZ WYDARZEŃ Z KONKRETNEGO DNIA?
WIELE Z NICH ZNAJDZIESZ TUŻ OBOK SIEBIE
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
IGOR KWIATKOWSKI „Tylko śmiech nas ocali” – program premierowy
PAWEŁ DOMAGAŁA „Narnia”
Pawła Domagałę można kojarzyć z takich filmów jak „80 milionów”, „Planeta Singli” czy „Wkręceni”, a w ostatnim czasie również ze spektakularnych dokonań muzycznych.
Stare Dobre Małżeństwo, koncert legendarnej formacji
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego.
ADAM VAN BENDLER – stand-up
Po raz kolejny Adam Van Bendler staje na głowie aby pomóc nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata.
Peter Gabriel w Krakowie, tu rozpocznie europejską trasę
Peter Gabriel ogłosił pierwszą europejską trasę po niemal dekadzie. Koncert w TAURON Arenie Kraków będzie jedynym polskim przystankiem i/o – The Tour. Trasa koncertowa, obejmująca 22 miasta, rozpocznie się 18 w Krakowie.
"Polityka w sztuce" - nowa, mocna wystawa w MOCAK-u
Kiedyś artyści wspierali swoim talentem potęgę systemów politycznych. Dzisiaj wnikliwie i krytycznie obserwują polityków i aktywnie włączają się do działań opozycyjnych. MOCAK zaprasza na wystawę "Polityka w sztuce"
Osobiste. Kostiumy teatralne Kantora
„Osobiste” to niekonwencjonalna, wielkoformatowa instalacja kolekcji kostiumów teatralnych Tadeusza Kantora ze zbiorów Cricoteki.
Muzeum Narodowe: Nowy początek. Modernizm w II RP
Wystawa przynosi nowy obraz pierwszej fali modernizmu w Polsce w okresie międzywojennym.
Wystawa Tamary Łempickiej, najdroższej polskiej malarki w historii!
Wystawa Tamary Łempickiej w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie okazją wejścia w świat malarstwa jednej z najbardziej niezwykłych artystek dwudziestego wieku.
"Przed obliczem gwiazd Twych białych”. Wystawa Vardy Getzow
Muzeum Krakowa i Muzeum KL Plaszow w Krakowie zapraszają na wystawę twórczości Vardy Getzow, zatytułowaną „Przed obliczem gwiazd Twych białych”.
Bruno Schulz: Sex-Fiction
Bruno Schulz jest ofiarą stereotypu interpretacyjnego. Zrobiono z niego fetyszystę i masochistę. Podstawą tej diagnozy są „wyznania” artystyczne – rysunki i Xięga bałwochwalcza.
Po sukcesie na Biennale w Wenecji teraz Kraków. Wystawa Małgorzaty Mirgi-Tas
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Mirga-Tas, pierwszą po wielkim sukcesie podczas tegorocznego 59. Biennale Sztuki w Wenecji.
Fotografika. Znakomita wystawa w Muzeum Fotografii
Wystawa, której kuratorami są Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, jest pierwszym muzealnym ujęciem historycznego nurtu artystycznego.
Wystawa „Lutnia. 150 lat”. Historia zapisana śpiewem
Właśnie mija 150 lat istnienia wielickiego chóru "Lutnia". To najstarszy, nieprzerwanie działający amatorski chór w Polsce. O rocznicy przypomina wystawa zorganizowana w Zamku Żupnym w Wieliczce.
Obrazy i rysunki Tadeusza Kantora z kolekcji Franco Laery
Na wystawie Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora możemy zobaczyć m.in. najnowszy nabytek Cricoteki– obraz Tadeusza Kantora z 1988 roku „Bez tytułu”, wizerunek Kardynałów, postaci ze spektaklu „Nigdy tu już nie powrócę”.
Ballady i romanse. Horror School Musical
Nawiązująca do światowej popkultury, musicalowa interpretacja „Ballad i romansów” to opowieść o demonach polskiego szkolnictwa i muzyczna wariacja na temat tomiku wierszy twórcy polskiego romantyzmu