Byliśmy zaprzyjaźnieni. Nie tylko, albo może, w ogóle nie zawodowo. Bywaliśmy u siebie. Jeździliśmy razem na wakacje, w zimie na narty. Czasem wszyscy razem, czasem w mniejszej grupie. Rozmawialiśmy, żartowaliśmy i mam lekkie wyrzuty sumienia, że do niej ostatnio nie zadzwoniłem. Pożegnałem w tym roku Janusza, a teraz ją. Rzeczywiście lubiła się śmiać. Nawet bardzo.
Reklama
Życie jej nie było, jak piszą gazety, usłane rożami, ale było.
Bywała często w Krakowie. Miała tu rodzinę siostry. Ale nam jakoś nie udało się spotkać. Choć stale się umawialiśmy. Wszyscy znajomi mówili na nią Zając. I było od razu wiadomo o kogo chodzi. Zając to człowiek, który był empatyczny, przyjazny i do tego, co tu kryć, atrakcyjny. Wierny do bólu.
Lubiła się śmiać i dlatego na koniec tego tekstu zadedykuję jej coś o czym w naszej młodości mówiło się „humor z zeszytów szkolnych". Tym razem to cytaty z Gazety Krakowskiej. Pierwszy: pytanie brzmiało: „Wyjaśnij skrót KEN". Uczeń napisał – „ chłopak Barbie". Na co nauczyciel napisał: „ Co takiego?" I podał prawidłowe rozwinięcie skrótu.
Kolejny: Wyjaśnij skąd nazwa miesiąca października. Odpowiedź ucznia „nazwa miesiąca pochodzi przez to, że piździ, czyli jest bardzo zimno". Nauczyciel: „Robuś, ten miesiąc to październik a nie piździernik"
Następny: Jak postrzegam rolę kobiety w życiu mężczyzny? Poniżej rysunek przedstawiający kobietę, która łańcuchem jest przypęta do kaloryfera, stoi w beczce udeptując kapustę, jedną ręką trzyma nad ogniem patelnię, w drugiej ręce ma odkurzacz, a językiem włącza pralkę.
Nauczyciel zaproponował uczniowi spotkanie z rodzicami podobnie jak uczniowi, który miał napisać jak wyobrażam sobie przeciętnego Polaka. Tu rysunek mniej skomplikowany przedstawia obywatel,a który w jednej ręce trzyma flaszkę „Żubrówki", a w drugiej papierosa.
Kolejny: Pytania nie było. Za to była odpowiedź: „ Bóg jest odpowiedzią na wszystkie pytania!!!” I komentarz nauczyciela : „Trzeba było się go spytać”.
I ostatnie: Odpowiedź ucznia: „ Nic nie napiszę, bo nic nie umiem :) Spędzałem święta z rodziną .” Pod spodem miejsce na jedynkę (została tam wpisana ) Szczęśliwego Nowego Roku :) „ I dopisek nauczyciela „wzajemnie :)"
Zającu będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Do zobaczenia.