21 kandydatek i kandydatów przysłało oferty na ogłoszony nabór na burmistrza nocnego. 8 zgłoszeń nie spełniło wymogów formalnych, autorki i autorzy 13 pozostałych przystąpią do testów, będących kolejnym etapem naboru.
Reklama
Termin składania ofert w naborze minął wczoraj, 2 lipca, a testy kwalifikacyjne z wiedzy ogólnej i specjalistycznej, wymaganej na stanowisku burmistrza nocnego, rozpoczną się jutro, 4 lipca, o g. 10, w formie on-line.
Aby przejść pomyślnie ten i następne etapy naboru, kandydatki i kandydaci do pracy w charakterze burmistrza nocnego muszą mieć wykształcenie wyższe i wykazać się co najmniej 4 - letnim stażem pracy, w tym 2 - letnim w jednym z takich obszarów jak: administracja publiczna, kultura i dziedzictwo, bezpieczeństwo i porządek publiczny, komunikacja społeczna, usługi prawne, przedsiębiorczość czy turystyka.
Ze względu na specyfikę pracy burmistrz nocny musi także doskonale znać język angielski. Oceniane będą również m.in. przedstawiona koncepcja działań zespołu zadaniowego i Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, znajomość dokumentów strategicznych miasta, danych statystycznych, a także branż, które wchodzą w skład gospodarki nocy. Kandydat na stanowisko burmistrza nocnego powinien także posiadać minimum roczne doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zespołem.
Burmistrz nocny, wraz z wspierającą jego działania Komisją Zrównoważonej Gospodarki Nocy ma sprawić, aby korzyści, w tym finansowe, jakie miasto osiąga dzięki masowej turystyce i napędzanemu przez nią nocnemu życiu, nie powstawały kosztem pogarszania się jakości życia mieszkańców Krakowa.