Linii autobusowych dojeżdżających do Szpitala Uniwersyteckiego powinno być więcej, a autobusy powinny kursować z większą częstotliwością - twierdzą władze szpitala i w imieniu pacjentów i pracowników zaczynają zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie.
Reklama:
Teraz na przystankach „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii 01” i „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii 02” zatrzymują się trzy linie autobusowe: dwie miejskie - nr 125 i 513 oraz jedna aglomeracyjna - nr 204. “To zdecydowanie niewystarczająca liczba, biorąc pod uwagę, że zaledwie jeden z nich, autobus nr 513, kursuje z centrum miasta, pozostałe dwa nie przejeżdżają przez większe centra komunikacyjne.
Niezadowalająca jest również częstotliwość kursowania tychże – maksymalnie trzy - cztery autobusy na godzinę. Stanowi to znaczne utrudnienie dla wszystkich, którzy korzystają ze świadczeń w Szpitalu Uniwersyteckim. Musimy pamiętać, że większość z nich to osoby starsze i/lub doświadczone chorobą, dla których przejście dodatkowych kilkuset metrów pod górę z przystanków przy ul. Wielickiej stanowi znaczne obciążenie, a czasami nawet staje się przeszkodą nie do pokonania” - podkreślają autorzy petycji. Petycję można podpisać on - line lub w wersji papierowej, w szpitalu.
Szpital Uniwersytecki w Krakowie to największa wysoko specjalistyczna placówka medyczna w regionie. W ubiegłym roku udzieliła prawie 650 tysięcy porad ambulatoryjnych i hospitalizowała 100 tysięcy osób.
Reklama
“Nie bez znaczenia jest również to, że w szpitalu działa Szpitalny Ośrodek Ratunkowy, będący częścią Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Właśnie dlatego tak ważna jest sprawnie działająca i terminowa komunikacja miejska, która dodatkowo będzie zatrzymywać się bezpośrednio pod szpitalem” - argumentują twórcy petycji i dodają, że wyremontowane ulice Kostaneckiego, Jakubowskiego i Marii Orwid, a także nowoczesna pętla autobusowa zlokalizowana przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej gwarantują sprawny przejazd i nie zakłócą płynności transportu.
“W związku z powyższym oczekujemy od włodarzy miasta podjęcia pilnych kroków zmierzających do rozwiązania problemu. Wierzymy, że nie pozostaniemy bez wsparcia w tak ważkiej – zarówno dla Szpitala, jak i dla miasta – sprawie”.
Petycję można podpisywać TUTAJ.