Do 6 października można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej, jubileuszowej, edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe.
W tej edycji mamy do wyboru 715 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 560 projektów dzielnicowych. "Warto głosować, bo takie projekty tworzą historię miasta i zmieniają nasze najbliższe otoczenie!" - zachęca krakowski magistrat.
ZOBACZ: To było jedno z najbrzydszych miejsc w centrum Krakowa. Piękna metamorfoza!
Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można głosować na sześć różnych projektów. Trzy głosy przypadają na projekty o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy naszego zamieszkania) i trzy głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.
Lista projektów znajduje się na stronie Projekty BO 2023.
Jak zagłosować w Budżecie Obywatelskim?
Głosować można elektronicznie lub osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. O tym gdzie się znajdują, a także w jakich dniach i godzinach będą czynne można sprawdzić w wykazie punktów do głosowania.
Aby zagłosować elektronicznie należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób które go nie mają datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.
Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 30 października.
Reklama