Malopołska kurator oświaty Barbara Nowak znów zaatakowała Uniwersytet Jagielloński. Tym razem za temat jednej z dyskusji podczas III Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Kurator Nowak zgorszył panel na temat... relacji poliamorycznych. Link do rozmowy znajdziecie poniżej.
REKLAMA
III Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego - "Human week" - organizuje Szpital Uniwersyteck we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz z Urzędem Miasta Krakowa. Jak podkreślają organizatorzy celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości mieszkańców Krakowa w kwestii zagrożeń jakie mogą wywołać problemy psychiczne. Chodzi również o zwrócenie uwagi na "realną pomoc a nie stygmatyzowanie osób borykających się z problemami psychicznymi."
Zakres tematyczny dyskusji jest bardzo szeroki. Kurator Nowak zbulersował jeden z paneli zatytułowany "Mono i poliamoria". Spotkanie prowadziły dr Katarzyna Grunt-Mejer i mgr Marta Dora.
Kurator Nowak uznała, że sama dyskusja na temat relacji poliamorycznych jest... atakiem na monogamię.
Reklama
"UJ rozwija "badania". Już nie tylko pyta o płci kulturowe, organizuje także wykłady o poliamorycznych związkach (Human Week). Ci, którzy kultywują monogamię i nie mają dobrego zdania o poliamorii są nietolerancyjni. Jaki model społeczny przygotowuje Polsce Alma Mater?" - pyta kurator Nowak na Twitterze.
Czego konkretnie dotyczyła dyskusja podczas "Human week", która zbulwersowała Barbarę Nowak?
Reklama
W zapowiedzi spotkania czytamy:
"Porozmawiamy o tym, czym jest konsensualna niemonogamia, czyli seksualna lub emocjonalna otwartość na kilku partnerów. Omówimy jej rodzaje: otwarte związki, swingowanie, poliamorię, anarchie relacyjną.
Zastanowimy się, dla kogo jest naturalnym wyborem, a kto ma z nią problem, jakie są najczęstsze zasady poliamorii, związków otwartych i swingowania, jak najczęściej wyglądają związki KNM, czy może w nich funkcjonować pojęcie zdrady, jak w rodzinach poliamorycznych odnajdują się dzieci i na wiele innych pytań, także tych od uczestników spotkania.
Poruszymy również temat konsensualnej niemonogamii w gabinetach terapeuty – czyli co powinien wiedzieć specjalista zdrowia psychicznego, by z większą świadomością, skuteczniej i bez uprzedzeń pomóc osobom w nietypowych relacjach."