W sobotę ruszyło głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru mamy 574 projekty: 97 ogólnomiejskich i 477 dzielnicowych. Głosowanie trwa do 5 października.
Zasady są następujące: oddajemy głos na 6 różnych projektów: 3 głosy na zadania o charakterze dzielnicowym w dzielnicy swojego zamieszkania i 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. (Listę projektów znajdziecie tutaj)
Można głosować elektronicznie lub osobiście - osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania (wykaz znajdziecie tutaj)
Żeby zagłosować online, trzeba się zarejestrować, podając imię, nazwisko, adres i nr PESEL. Do założenia konta niezbędne jest również podanie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego. Osoby, które tego numeru nie mają, podają datę urodzenia, płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy, w której mieszkają.
Prawo głosu mają wszyscy mieszkańcy Krakowa, także ci, którzy pod Wawelem nie są zameldowani. Głosować mogą też dzieci i młodzież.
W tym roku mieszkańcy Krakowa zdecydują o sposobie wydana rekordowe kwotę – 32 mln zł. Większość pieniędzy z kasy BO ma być przeznaczona na małe lokalne inicjatywy. Do dzielnic trafi ponad 25 milionów zł, na większe projekty o zasięgu wykraczającym poza jedną dzielnicę przeznaczone będzie prawie 6 i pół miliona.
Reklama
To jak Budżet Obywatelski zmienił Kraków widać gołym okiem – przekonują lokalni aktywiści, mieszkańcy i ambasadorowie lokalnej partycypacji. Zobaczcie: