Akcją Kolekcja w kwarantannie rozpoczynamy przygotowania do stworzenia zbioru przedmiotów, które zaświadczą o sposobach radzenia sobie z dziwną rzeczywistością, w jakiej się znaleźliśmy.
Reklama
Wierzymy, że rzeczy pomogą nam w przyszłości opowiedzieć o tym, co teraz przeżywamy. Ponieważ jednak nie możemy obecnie prowadzić aktywnej zbiórki przedmiotów, zapraszamy do dzielenia się swoimi zbiorami w formie online.
Wspólnie wybierzemy rzeczy, które mogłyby się znaleźć w zbiorze związanym z czasem zarazy. Te, które wysunęły się na pierwszy plan i te, które wkradły się do naszej codzienności, zmieniając nasze domowe praktyki.
Zapraszamy zatem do dzielenia się zdjęciami przedmiotów (także nagraniami dźwiękowymi i filmowymi, dokumentującymi sposoby ich użycia). Do śledzenia powstającej kolekcji, komentowania, zabierania głosu. Marzymy, że Kolekcję w kwarantannie będziemy mogli pokazać w przyszłości na wystawie.