W MIEŚCIE

Półmaraton Królewski: nagroda dla zwycięzcy większa niż dla zwyciężczyni

opublikowano: 20 PAŹDZIERNIKA 2024, 21:58autor: TR WZ

Denis Chichir i Glorius Jepkirui wygrali 10. Cracovia Półmaraton Królewski. Na trasę wyruszyła rekordowa liczba blisko 11000 biegaczy. Pogoda dopisała.

Denis Chichir, z wynikiem 1:01:33 (rekord trasy) i Glorius Jepkirui, która dystans ponad 21 kilometrów pokonała w czasie 1:11:16, zostali zwycięzcami 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Pozostałe miejsca na podium zajęli Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (1:02:41) i Mateusz Mrówka (1:07:05) wśród mężczyzn oraz Maryna Nemczenko (1:13:03) i Monika Jackiewicz (1:13:23) wśród kobiet.

Zwycięzca otrzymał od organizatorów nagrodę w wysokości 13 tysięcy złotych, a zwyciężczyni... o tysiąc złotych mniej. Nagrody za drugie i trzecie miejsca były już tej samej wysokości. Dodatkowy tysiąc dla zwycięzcy najpewniej przypadł za pobicie rekordu trasy.

Cracovia Półmaraton Królewski to ważny punkt na mapie polskich biegów. Impreza zaliczana jest do Korony Polskich Półmaratonów, obok takich wydarzeń jak Półmaraton Warszawski czy Poznań Półmaraton.