Zachwycony Krakowem włoski artysta Enrico Muscetra podarował miastu swoją rzeźbę „Anioł światła”. Rzeźba została umieszczona na ścianie budynku Urzędu Miasta Krakowa, od strony ul. Poselskiej, jako uzupełnienie zrewitalizowanego skweru.
Reklama
Rzeźbę „Anioł światła”, która powstała w Krakowie przed pandemią, włoski artysta Enrico Muscetra podarował mieszkańcom z konkretnym przesłaniem.
W jego zamierzeniu dzieło ma wpisywać się w wielowiekową tradycję wznoszenia symboli niosących nadzieję i stanowiących rodzaj „świadków” przezwyciężania prób takich, jak klęska pandemii.
Rzeźba „Anioł światła” ma blisko metr wysokości i skrzydła o rozpiętości 1,7 m. Jej autor włoski grafik, malarz i rzeźbiarz Enrico Muscetra, związany jest z Krakowem od blisko dwóch dekad. Tutaj tworzy swoje dzieła i współpracuje ze środowiskiem artystycznym miasta.
Reklama
− Nie istnieją anioły. Anioł jest figurą idealną, ludzkim odruchem odkupienia, projekcją boskości, której nie ma, ale którą dostrzegamy za każdym razem, kiedy nasze spojrzenie kieruje się w stronę nieskończoności. W ten sposób zapominamy, na krótką chwilę, o naszej marnej ziemskiej kondycji − tłumaczy ideę powstania dzieła Enrico Muscetra.
Muscetra zasłynął w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy na przedmieściach Mediolanu pojawiły się oniryczne murale jego autorstwa, które znacznie odbiegały od panującego wówczas nurtu zaangażowanego społecznie.
Później przyszedł czas na realizację słynnej rzeźby „Pomnik Jeżowca” w Gallipoli, a także prace „Człowiek z wielkim sercem” w Martano i „Zwiastowanie” w Aradeo.