Tylko do piątku, dary dla Ukraińców można przynosić na Stadion Miejski im. H Reymana. W związku z niedzielnym meczem miasto przenosi miejsce zbiórki.
Powodem zmiany miejsca zbiórki jest niedzielny mecz Wisły Kraków.
W sobotę i niedzielę zbiórka przeniesie się do Hali 100-lecia KS Cracovii – tam dary będą przyjmowane w godz. 10.00–15.00.
Z kolei rzeczy zgromadzone przez zorganizowane zbiórki są przyjmowane w hali przy ul. Bartników 10, w dni robocze w godz. 9.00–18.00, a w weekend w godz. 9.00–15.00. W tej chwili najpotrzebniejsza jest żywność, ubrania nie są potrzebne i nie są zbierane. Organizatorzy proszą o wcześniejszą segregację darów, co ułatwia pracę wolontariuszom.
Reklama
Lista zbieranych rzeczy dla uchodźców przebywających w Krakowie
Żywność: pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony,
Kosmetyki: oliwki dla dzieci, kremy
Chemia gospodarcza: środki czystości
Lista zbieranych rzeczy dla potrzebujących w Ukrainie
Żywność: m.in. produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długimi terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne.
Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry.
Reklama
Inne: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty, materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu, zapałki, baterie, latarki, zapalniczki, świece.
Medyczne: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki do odkażania wody i apteczki.