W MIEŚCIE

"Cwaniackie rozwiązania" dały efekt. Polacy przegrali walkę o finał

opublikowano: 18 WRZEŚNIA 2021, 20:00autor: Robert Nowak
"Cwaniackie rozwiązania" dały efekt. Polacy przegrali walkę o finał

Polskiej drużynie w amp futbolu pozostaje mecz o brązowy medal Mistrzostw Europy. W sobotę  na stadionie Cracovii Polska  przegrała z Hiszpanią w półfinale 1:2.

Polacy byli pełni obaw przed meczem, bi styl gry Hiszpanów im nie odpowiada. Hiszpanie stawiają zazwyczaj na, jak mówią, cwaniackie rozwiązania zamiast na otwarty futbol. W fazie grupowej, w meczu rozegranym na stadionie Prądniczanki, Polacy zremisowali z nimi 1:1.

Obawy się potwierdziły. Hiszpanie objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, gdy Fran Castilla wykończył błyskawiczny kontratak. Efektownym kopnięciem z rzutu wolnego wyrównał chwilę później Bartosz Łastowski. Po przerwie wyczyn Łastowskiego powtórzył jednak Adrian Castro, a Hiszpania nie oddała już prowadzenia do końca meczu.