Kraków znalazł się w gronie 16 miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2023”. To już druga próba uzyskania przez Kraków tego tytułu. Czy są podstawy, by się o niego ubiegać? Na pytania odpowiada nasz gość dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf. Rozmowę transmitowaliśmyna naszym profilu na FACEBOOK-u i Twitterze, teraz dostępna jest rówież tutaj.
Reklama
Wśród pozostałych miast zakwalifikowanych do konkursu znajdują się również: Belgrad, Cagliari, Dublin, Gaziantep, Gdańsk, Helsingborg, İzmir, Koszyce, Logroño, Rzeszów, Skopje, Sofia, Tallinn, Warszawa, Zagrzeb.
W poprzedniej edycji Kraków zajął piąte miejsce. Wówczas finalistami zostały: Tallin, Grenoble, Dijon i Turyn, a o tytuł ubiegało się łącznie 18 europejskich metropolii. "Uwzględniając rekomendacje dotyczące podjętych i planowanych działań jakie wówczas otrzymaliśmy, wniosek aplikacyjny został ponownie złożony" - informuje Urząd Miasta.
Reklama
Czy Kraków, przez wielu wciąż nazywany "betonowym" zasługuje na tytuł zielonej stolicy Europy? Czy zapoczątkowana kilka lat temu "zielona rewolucja" przynosi spodziewane efekty? Jakie zmiany w obszarze zieleni czekają Kraków w tym roku i najbliższych latach?
W poniedziałek naszym gościem był dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf. Rozmowętransmitowaliśmy na naszym profilu na FACEBOOK-u i Twitterze.
Teraz możecie ją zobaczyć także poniżej:
Reklama