W MIEŚCIE

Wielki sukces krakowianki. Pojedzie na Igrzyska?

opublikowano: 2 GRUDNIA 2020, 13:06autor: Robert Nowak

Wielki sukces młodej gimnastyczki z Krakowa. Emilia Heichel zdobył tytuł Mistrzyni Polski juniorek. Czy zobaczymy ją kiedyś na Igrzyskach Olimpijskich?

Krakowski klub gimnastyki artystycznej SGA Kraków działa zaledwie od roku, a sukcesów nie brakuje. Gimnastyka artystyczna to dyscyplina trudna i niszowa, ale dająca młodziutkim zawodniczkom wiele satysfakcji.

Podczas ostatnich Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej na najwyższym stopniu podium stanęła Emilia Heichel. Złoty medal zdobyła również w finale układu ze wstążką, natomiast srebro w finale układu z maczugami.

Drużyna SGA w składzie : Emilia Heichel , Natalia Jakubowicz, Milena Mączka zajęła wysokie 4 miejsce.

- Szkoda, że polska Federacja, z powodów finansowych, została wykluczona z międzynarodowych startów, bo Emilia reprezentowałaby Polskę na Mistrzostwach Europy. Ale mam nadzieję, że zobaczymy ją na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku – mówi w rozmowie z Life in Kraków trenerka  Katarzyna Strycharska.

Klub SGA Kraków powstał po burzliwym rozstaniu grupy zawodniczek i trenerek z PTG Sokół. Obecnie trenują w hali Cracovii. Jest 20 zawodniczek wyczynowych, a 120 dziewczynek trenuje rekreacyjnie. Klub utrzymuje się z opłat rodziców.