Nie ma wątpliwości, wśród 574 projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego każdy znajdzie coś, co może poprawić jego codzienne życie. To może być nowy plac zabaw, chodnik, albo bezpłatne zajęcia z jogi. Mogą to też być (znak czasów!) testy na SARS-CoV-2 albo respiratory dla miejskiego szpitala.
Reklama
Dorota Głowacka-Prus, Ambasador lokalnej partycypacji 2020: Jak zwykle, jak co roku największą popularnością cieszą się projekty zielone, co jest - myślę - ważne i wskazuje na to, co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom Krakowa.
Co ważne, wśród zielonych projektów nie znajdziemy w tym roku potężnych, wieloletnich inwestycji, jak ubiegłoroczny Park przy Karmelickiej, czy wcześniejsze – Zagospodarowanie Zalewu Bagry albo Rewitalizacja Zalewu Nowohuckiego.
Tomasz Pytko, Ambasador lokalnej partycypacji 2020: W tym roku projekty są nieco skromniejsze niż w poprzednich latach, wynika to z jednoroczności, czyli że nasz projekt musi być zrealizowany w ciągu jednego roku budżetowego, ale przez to wszyscy szybciej zobaczymy efekty naszego głosowania, szybciej to na naszych ulicach, skwerach i w parkach powstanie.
Do podziału w tym roku jest rekordowa kwota – 32 miliony złotych. Maksymalna wartość jednego projektu – 1280000. W puli na zadania ogólnomiejskie znalazło się prawie 6 i pół miliona, na projekty dzielnicowe miasto wyda ponad 25 milionów złotych.
Reklama
Głosowanie do 5 października
Najłatwiej oddać swój głos online, na stronie budżet.krakow.pl. Jeśli głosowaliśmy w poprzednich edycjach, wystarczy się zalogować, jeśli nie – zarejestrować (wystarczy kilka minut: imię, nazwisko, PESEL, nr telefonu i e-mail).
Nie trzeba być w Krakowie zameldowanym, nie ma granicy wieku. Wiele projektów przeznaczonych jest dla dzieci i same dzieci mogą wybrać, które z nich najbardziej im odpowiadają.