Policyjni wodniacy patrolują Wisłę w Krakowie i akweny wodne w całej Małopolsce.I apelują do wypoczywających nad wodą o rozwagę.
Reklama
Małopolska Policja przypomina, że na akwenach Małopolski latem uruchamiane są „posterunki sezonowe”. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie i miejscowi policjanci pełnią służbę wodach rzeki Wisły oraz na jeziorach: Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim, Rożnowskim, Klimkowskim i na zbiorniku wodnym w Radłowie.
Policjanci apelują do wypoczywających nad wodą o rozwagę, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: “Okres letni sprzyja aktywnemu wypoczynkowi nad jeziorami, rzekami i innymi akwenami, jednak chwila nieuwagi, brawura czy lekceważenie zagrożeń mogą prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń w tym również do utonięć. Dlatego warto pamiętać o odpowiedzialnym korzystaniu z kąpielisk, stosowaniu się do obowiązujących oznaczeń i poleceń ratowników oraz sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi”.
Z policjantami pełniącymi służbę na poszczególnych zbiornikach, można kontaktować się bezpośrednio pod numerami telefonów :
Jezioro Czorsztyńskie 723-694-983
Jezioro Dobczyckie 723-694-984
Jezioro Mucharskie 515-971-936
Jezioro Rożnowskie 723-694-982
Jezioro Klimkowskie 515-971-559
Zbiornik wodny w Radłowie 47 83 11 222














