W MIEŚCIE

Obserwatorium Astronomiczne UJ ulubione przez uczniów z... Danii

opublikowano: 26 CZERWCA 2026, 08:27autor: Daniela Motak
Obserwatorium Astronomiczne UJ ulubione przez uczniów z... Danii

Ponad tysiąc uczniów z blisko 50-ciu szkół z całej Polski odwiedziło w kończącym się dziś roku szkolnym Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

 Reklama

Astronomowie z Krakowa podsumowali rok szkolny, podczas którego - jak mówią - dzielili się z młodymi ludźmi pasją do wiedzy: “Niesamowity czas” - piszą naukowcy w mediach społecznościowych: “Koniec roku szkolnego to czas na podsumowania. Chcemy podziękować wszystkim szkołom i uczniom, którzy odwiedzili nas w minionym roku. Było nam miło gościć Was w naszym obserwatorium i dzielić się z Wami pasją do astronomii. W mijającym roku szkolnym odwiedziło nas (lub zaprosiło nas do siebie): 

Liczba szkół: 49 (w tym kilka przedszkoli i domów kultury)

 Liczba uczniów: 1105 (nie licząc dzieci i młodzieży odwiedzających nas indywidualne podczas konferencji, pikników naukowych i festiwali nauki).

Większość wycieczek szkolnych odwiedzających Obserwatorium to grupy z Krakowa i Małopolski, ale odwiedzały nas także szkoły z Warszawy, Sopotu, Ostródy, Łobza, Rzeszowa, Kielc czy Kowar. Regularnie powraca do nas także Liceum z Danii. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do popularyzacji astronomii wśród młodych ludzi. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!”.