Od tego sprawdzania wszystko w derbach się zaczęło... - zdjęcie 14
Od tego sprawdzania wszystko w derbach się zaczęło... - zdjęcie 15
Od tego sprawdzania wszystko w derbach się zaczęło... - zdjęcie 16

Wisła pokonała Cracovię 3:2 w 197. derbach Krakowa!

W 14. minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Drzazga, który dał prowadzenie Wiśle. Zanim sędzia meczu uznał tę bramkę skorzystał z VAR-u sprawdzając, czy Marko Kolar nie faulował Ołeksija Dytiatjewa. Chociaż kontakt między oboma zawodnikami był, arbiter zdecydował się uznać gola. Chwilę później na 2:0 podwyższył Kolar. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Błaszczykowski. W końcówce meczu Cracovia zdobyla dwie bramki: W 86. minucie Airam Cabrera wykorzystał podanie Janusza Gola, a w doliczonym czasie gry trafił jeszcze Filip Piszczek.